Konkurs wiedzy o dekanacie

Dekanat  Możliwość komentowania Konkurs wiedzy o dekanacie została wyłączona
Maj 302018

Z okazji 150 lecia dekanatu mysłowickiego dziekan ksiądz Rafał Ryszka i doradca metodyczny Urszula Rasek zorganizowali 29 maja br. konkurs wiedzy o tym dekanacie. Patronat nad konkursem objął dziekan dekanatu ks. Rafał Ryszka. Adresatami byli uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum wszystkich mysłowickich szkół. Dla uczniów klas młodszych zorganizowany został konkurs plastyczny. Do konkursu przystąpiło 10 drużyn. Celem konkursu było poznanie historii dekanatu mysłowickiego, uczczenie 150 lecie jego powstania, zachęcanie uczniów do lektury dot. historii dekanatu oraz rozwijanie i promowanie talentów plastycznych. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników młodzież mogła z przewodnikiem zwiedzić MUZEUM MISYJNE znajdujące się w podziemiach kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach. Uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Mysłowice. Z kolei ks. Dziekan ufundował słodki poczęstunek, pamiątkowe obrazki i foldery dla każdego uczestnika oraz nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu.

Lista zwycięzców:

KONKURS WIEDZY O DEKANACIE

• I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10
  • II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9
  • III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15

KONKURS PLASTYCZNY

• I miejsce Zespół Szkół Sportowych
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 9

Zapisy na VI Świętojański Bieg oraz Marsz Nordic Walking

Aktualności  Możliwość komentowania Zapisy na VI Świętojański Bieg oraz Marsz Nordic Walking została wyłączona
Maj 302018

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na VI Świętojański Bieg oraz Marsz Nordic Walking w 100-lecie Niepodległości i 150-lecia Dekanatu Mysłowickiego. Bieg i marsz odbędą się w dniu 24 czerwca 2018r.

Zapisy dostępne na stronie elektroniczne zapisy.

Zawody rozgrywane są w ramach Parafialnego festynu świętojańskiego. Celem zawodów jest propagowanie rodzinnego sportu jako czynnej formy wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, oraz krzewienie ducha sportu i uczciwego współzawodnictwa. Celem jest również promocja miasta Mysłowice w 100-lecie odzyskania niepodległości i roku jubileuszu 150-lecia Dekanatu.

Charytatywny Jarmark Wielkanocny 2018

Aktualności  Możliwość komentowania Charytatywny Jarmark Wielkanocny 2018 została wyłączona
Mar 162018

Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 24-25 marca 2018 roku na placu św. Jana Pawła II w Mysłowicach.

Dochód z jarmarku przeznaczony jest na organizację śniadania wielkanocnego dla samotnych, wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci z rodzin potrzebujących i pomoc osobom starszym oraz organizację świetlicy socjoterapeutycznej im. Świętej Rodziny.

Oprócz kolorowych stoisk z wielkanocnymi ozdobami i smakołykami, w tym roku na jarmarku nowością będzie Strefa Rodzinna. Program Strefy zawiera wiele ciekawych zajęć, podczas których m.in. będzie można dowiedzieć się jak układać wielkanocną palmę czy stroik wielkanocny.

Więcej informacji na temat drugiego Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego można znaleźć na stronie facebooka naszej parafii oraz na stronie Jarmark Mysłowice Bończyk.

Miejski Budżet Obywatelski

Aktualności  Możliwość komentowania Miejski Budżet Obywatelski została wyłączona
Paź 102017

Ruszyła druga edycja Miejskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcamy do głosowania na zadanie nr 8 związane z modernizacją naszej dzielnicy – Bończyk-Tuwima.

Głos będzie można oddać:
a) elektronicznie za pośrednictwem strony www.mbo.myslowice.pl
b) bezpośrednio w Punktach MBO https://mbo.myslowice.pl/punktyMBO
(m.in. Przedszkole nr 20 im. Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4)
c) korespondencyjnie poprzez wysłanie karty do głosowania na adres:
Urząd Miasta Mysłowice
Wydział Rozwoju Miasta z dopiskiem “MBO”
ul. Powstańców 1;41-400 Mysłowice

Jubileusz setnych urodzin naszej parafianki

Aktualności  Możliwość komentowania Jubileusz setnych urodzin naszej parafianki została wyłączona
Kwi 192017

Nasza parafianka, Pani Angelika Madej, w Wielki Wtorek tj. 11.04.2017 r., obchodziła swoje 100 urodziny. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w jej intencji odprawiliśmy uroczystą Mszę Świętą w kościele o godzinie 10.30.

Naszej parafiance życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej,
zdrowia, pomyślności i wszelkich potrzebnych łask na każdy dzień życia.

Zaproszenie na modlitwę różańcową

Aktualności  Możliwość komentowania Zaproszenie na modlitwę różańcową została wyłączona
Paź 122016

rozaniec2016
Jest miesiąc październik, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową.

Miejski Budżet Obywatelski – głosowanie

Aktualności  Możliwość komentowania Miejski Budżet Obywatelski – głosowanie została wyłączona
Paź 122016

baner
Rozpoczęło się głosowanie w ramach I edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 17.

Swój głos można oddać drogą elektroniczną, klikając w poniższy link:

Głosowanie MBO 2016