Redakcja

Charytatywny Jarmark Wielkanocny 2018

 Aktualności  Możliwość komentowania Charytatywny Jarmark Wielkanocny 2018 została wyłączona
Mar 162018
 

Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 24-25 marca 2018 roku na placu św. Jana Pawła II w Mysłowicach.

Dochód z jarmarku przeznaczony jest na organizację śniadania wielkanocnego dla samotnych, wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci z rodzin potrzebujących i pomoc osobom starszym oraz organizację świetlicy socjoterapeutycznej im. Świętej Rodziny.

 

Oprócz kolorowych stoisk z wielkanocnymi ozdobami i smakołykami, w tym roku na jarmarku nowością będzie Strefa Rodzinna. Program Strefy zawiera wiele ciekawych zajęć, podczas których m.in. będzie można dowiedzieć się jak układać wielkanocną palmę czy stroik wielkanocny.

Więcej informacji na temat drugiego Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego można znaleźć na stronie facebooka naszej parafii oraz na stronie Jarmark Mysłowice Bończyk.

 

Miejski Budżet Obywatelski

 Aktualności  Możliwość komentowania Miejski Budżet Obywatelski została wyłączona
Paź 102017
 

Ruszyła druga edycja Miejskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcamy do głosowania na zadanie nr 8 związane z modernizacją naszej dzielnicy – Bończyk-Tuwima.

Głos będzie można oddać:
a) elektronicznie za pośrednictwem strony www.mbo.myslowice.pl
b) bezpośrednio w Punktach MBO https://mbo.myslowice.pl/punktyMBO
(m.in. Przedszkole nr 20 im. Misia Uszatka, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4)
c) korespondencyjnie poprzez wysłanie karty do głosowania na adres:
Urząd Miasta Mysłowice
Wydział Rozwoju Miasta z dopiskiem “MBO”
ul. Powstańców 1;41-400 Mysłowice

Jubileusz setnych urodzin naszej parafianki

 Aktualności  Możliwość komentowania Jubileusz setnych urodzin naszej parafianki została wyłączona
Kwi 192017
 

Nasza parafianka, Pani Angelika Madej, w Wielki Wtorek tj. 11.04.2017 r., obchodziła swoje 100 urodziny. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w jej intencji odprawiliśmy uroczystą Mszę Świętą w kościele o godzinie 10.30.

Naszej parafiance życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej,
zdrowia, pomyślności i wszelkich potrzebnych łask na każdy dzień życia.

Zaproszenie na modlitwę różańcową

 Aktualności  Możliwość komentowania Zaproszenie na modlitwę różańcową została wyłączona
Paź 122016
 

rozaniec2016
Jest miesiąc październik, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową. 

Miejski Budżet Obywatelski – głosowanie

 Aktualności  Możliwość komentowania Miejski Budżet Obywatelski – głosowanie została wyłączona
Paź 122016
 

baner
Rozpoczęło się głosowanie w ramach I edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na zadanie nr 17.

Swój głos można oddać drogą elektroniczną, klikając w poniższy link:

Głosowanie MBO 2016

 

Mysłowicki budżet obywatelski 2015

 Aktualności  Możliwość komentowania Mysłowicki budżet obywatelski 2015 została wyłączona
Wrz 302016
 

Po raz pierwszy możemy mieć realny wpływ na inwestycję w naszym mieście, nie przegapmy zatem tej szansy biorąc udział w głosowaniu.
Potrzeb jak wiemy jest wiele, co wynika również z ilości zgłoszonych zadań do Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego, wyjątkowość zadania umieszczonego pod nr 17 na liście wynika z różnorodności prac do wykonania w jego zakresie. Poczynając od infrastruktury drogowej poprzez poprawę bezpieczeństwa doświetlając teren i obejmując go monitoringiem, po zagospodarowanie terenów zielonych. Zadanie to dedykowane jest dla wszystkich grup wiekowych i pozwoli na rewitalizację tego centralnego placu Dzielnicy stanowiącego wizytówkę miasta ze względu na swoje położenie przy trasach KZK GOP -u.
Opis zadania:
Zadanie obejmuje swym zasięgiem przestrzeń między ul. Z. Załuskiego; M. Jastruna; G. Zapolskiej poprzez dokończenie drogi biegnącej na granicy Przedszkola nr 20 i Placu św. Jana Pawła II wzdłuż płotu przedszkola oraz zabudowaniu chodnika i oświetlenia w miejscu nieutwardzonego przejścia dla pieszych pomiędzy ul. G. Zapolskiej i M. Jastruna.
Na Placu zostaną utworzone klomby kwiatowy, ustawione kwietniki kaskadowe i wiszące na latarniach. Po przeciwnej stronie placu między ul. M. Jastruna; L. Rudnickiego; Z. Załuskiego wykonana zostanie zatoka autobusowa wyremontowane chodniki wzdłuż pasa drogowego, a na skwerze odtworzone alejki spacerowe. Strefę rekreacyjną oddzielać będzie od zabudowań usługowo-handlowych konstrukcja umożliwiająca na twórczy rozwój dzieci np. poprzez malowanie. Ponadto zostaną umieszczone na skwarze ławki i kwietniki kaskadowe oraz zabudowane dwa rodzaje urządzeń wyposażenia placu zabaw dostosowanych dla potrzeb dzieci i osób dorosłych umożliwiających wspólne aktywne spędzanie czasu. Wzdłuż ul. Z. Załuskiego zbudowane zostaną parkingi. Zabudowany monitoring, tak aby obejmował obszar od placu zabaw Przedszkola nr 20, przejścia między ul. G. Zapolskiej, a ul. M. Jastruna, Plac Św. Jana Pawła II oraz skwer od strony ulicy L. Rudnickiego i Z. Załuskiego, aby zwiększyć bezpieczeństwo w strefie, która nie należy do najbezpieczniejszych. Szanowni Państwo, po raz pierwszy mamy realny wpływ na inwestycje w naszym mieście.

ZAGŁOSUJMY NA ZADANIE NR 17

 Permalink  Aktualności  Możliwość komentowania została wyłączona
Wrz 242016
 

asdad-1068x601

W niedzielę 25 września odbędzie się skromna uroczystość poświęcenia monumentu, który powstał niedawno w okolicy boiska sportowego i parkingu przy budynku Wielka Skotnica 32. Krzyż poświęci o godzinie 15:30 ks. Rafał Ryszka, proboszcz parafii Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela, z której to wypłynęła ta inicjatywa.

Budowa została zrealizowana na terenie Mysłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Stanął tam wznoszący się na wysokość trzech metrów krzyż wyłożony granitem. U jego piedestału postawiono tablicę przedstawiającą jeden z chrześcijańskich symboli – rybę, wewnątrz której widnieje cytat Jana Pawła II.  Fundatorem monumentu jest parafia z Bończyka.

Krzyż zaprojektowany przez architekta Jarosława Jakóbka ma upamiętniać trzy ważne wydarzenia, które miały miejsce w bieżącym roku. Są to: Światowe Dni Młodzieży, 1050 rocznica chrztu Polski oraz Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Budowa odbyła się za zgodą zarządcy terenu, Mysłowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

źródło: itvm.pl

 Permalink  Aktualności  Możliwość komentowania została wyłączona
Wrz 242016
 

farajana_07_2016
W niedzielę dostępny będzie nowy numer gazetki FaraJana. Zapraszamy wszystkich do lektury. W gazetce zdjęcia oraz ciekawe artykuły z życia naszej parafii.
– Pielgrzymka do Częstochowy
– ŚDM – czas radości, modlitwy, miłosierdzia!
– Czas wakacji – rekolekcje oazowe
– Obóz Kucoby
– Październik – miesiąc różańca świętego

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress