Piesza Pielgrzymka z Grupą Rowerową z Mysłowic na Jasną Górę

 Aktualności, Pielgrzymki  Możliwość komentowania Piesza Pielgrzymka z Grupą Rowerową z Mysłowic na Jasną Górę została wyłączona
Cze 052017
 

Piesza Pielgrzymka z Grupą Rowerową
z Mysłowic na Jasną Górę
„Idźcie i głoście”
w dniach 26-29 sierpnia 2017r.

I N F O R M A C J E 

UWAGA!

W tym roku wyruszają dwie grupy pielgrzymów: 
– grupa piesza i
– grupa rowerowa.

Czytaj dalej »

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 31.01 – 7.02.2015

 Aktualności, Pielgrzymki  Możliwość komentowania Pielgrzymka do Ziemi Świętej 31.01 – 7.02.2015 została wyłączona
Sty 132015
 

Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa

31.01 – 07.02.2015

 

1 dzień:  KATOWICE– TEL AVIV – GÓRA KARMEL – HAJFA   

Zbiórka  w Katowicach-Pyrzowicach o godz. … .  Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz……. Lądowanie   w Tel Avivie o godz…… Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – Kościół Najświętszej Pani Karmelu –  Bazylika, Grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

2 dzień:  GÓRA TABOR –  NAZARET – KANA GALILEJSKA                

Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa.  Obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA 

Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Pana Jezusa. Tabgha – kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Jeziora Galilejskiego – miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim.  Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem

 

4 dzień:  JEROZOLIMA  – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”,  „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”,  przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii – Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg.

 

       5 dzień:  JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie.  Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzień : BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE   

Śniadanie.  Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie Sakramentu chrztu św . Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia ( wejście dla chętnych) i Sykomora – drzewo Zacheusza. Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Przejazd do Betanii –Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

 

8 dzień : TEL AVIV – KATOWICE

W zależności od godziny wylotu – śniadanie w hotelu lub w formie lunch boxów. Transfer na lotnisko, odprawa, odlot do Katowic.

 

Cena :2950 zł + 120 usd (na wstępy, napiwki przewodników i realizację programu)

Świadczenia :
–  noclegi – pokoje 2, 3 – os. z łazienkami,  wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
–  ubezpieczenie NNW i KL,  opieka duszpasterza oraz przewodnika – biblisty
–  przelot liniami czarterowymi ( godzina i miejsce wylotu może ulec  zmianie)

–   komfortowy autokar w  Izraelu
Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Każdego dnia: Msza św. z homilią, możliwość spowiedzi św. i rozmowy z opiekunami duchowymi pielgrzymki

 

Kontakt: ks. Sebastian Lewandowski: 785 832 397, mail: st.lewy@gmail.com

 Zamieszczone przez o 17:04

Pielgrzymka z nawiedzeniem Całunu Turyńskiego

 Aktualności, Pielgrzymki  Możliwość komentowania Pielgrzymka z nawiedzeniem Całunu Turyńskiego została wyłączona
Gru 202014
 

WŁOCHY PÓŁNOCNE (7 DNI)

PIELGRZYMKA Z NAWIEDZENIEM CAŁUNU TURYŃSKIEGO

W TERMINIE: 05.06 – 11.06.2015

 

PRIBRAM – MARKTL AM INN – ALTOTTING – MEDIOLAN – MAGENTA – MESERO – TURYN – WERONA – MADONNA DELLA CORONA – INNSBRUCK

 

DZIEŃ 1: MYSŁOWICE – PRIBAM – PILZNO

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Pribram, gdzie nawiedzimy Świętą Górę – najbardziej znane sanktuarium maryjne w Czechach z gotycką figurką Matki Boskiej Świętogórskiej. Ze względu na swoje położenie w centrum kraju, Święta Góra bywa określana jako duchowe serce Czech. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pilzna.

 

DZIEŃ 2: MARKTL AM INN – ALTOTTING – WERONA

Śniadanie. Przejazd do Marktl am Inn – rodzinnego miasta Josepha Ratzingera, papieża Benedykta XVI. Zobaczymy dom rodzinny, kościół św. Oswalda z chrzcielnicą, w której ochrzczony został przyszły papież. Następnie przejazd do Altötting, które od wieków jest duchowym sercem Bawarii i najważniejszym, maryjnym miejscem pielgrzymkowym w Niemczech. Naszym celem będzie Kaplica Łask z „Czarną Madonną”, gdzie miliony ludzi powierza tu swoje troski Matce Bożej, szukając i znajdując pocieszenie. Także papież Benedykt XVI pielgrzymował do Altötting w latach dzieciństwa i młodości. Z kolei o wizycie św. Jana Pawła II przypomina „papieska lipa“, zasadzona w 1980 roku na placu Brata Konrada. Przejazd do Włoch przez Bawarię, Austrię i przełęcz Brennero. Nocleg i obiadokolacja w hotelu w okolicach Werony.

 

DZIEŃ 3: MEDIOLAN – MAGENTA – MESERO

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Mediolanu – Katedra Narodzin Św. Marii Panny (trzeci co do wielkości kościół w Europie), Bazylika św. Ambrożego, via Dante, Zamek Sforzów, Galeria Viktora Emanuela, La Scala – jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata, pomnik Leonarda da Vinci. Następnie przejazd do Magenty – rodzinnego miasta św. Joanny Beretta Molla, która w roku 1962 poświęciła swoje życie, aby mogło żyć jej dziecko; została kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II w 2004 r. W pobliskim Mesero odwiedzimy także grób Świętej Joanny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4: TURYN

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Turynu. Naszym głównym celem będzie Katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie przechowywany jest Całun Turyński. W roku 2015, z okazji 200-lecia urodzin św. Jana Bosko trwać będzie specjalne wystawienie Całunu Turyńskiego. Korzystając z tej wyjątkowej okazji będziemy mogli zobaczyć Całun Turyński. Święte Płótno już od 400 lat przechowywane jest tutaj w specjalnie w tym celu zbudowanej kaplicy Guarinich. Tego dnia nawiedzimy Bazylikę NMP Wspomożenia Wiernych z grobami św. Jana Bosko, gdzie uczcimy 200-lecie urodzin Świętego i św. Dominika Savio oraz Santuario della Consolata – kościół zbudowany dla uczczenia figury Madonny, Maria della Consolatrice, opiekunki miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5: WERONA

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Werony, jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych włoskich miast. Zobaczymy Bazylikę św. Zenona, główny plac miasta Piazza Bra ze wspaniałym rzymskim amfiteatrem, Piazza delle Erbe, Piazza Dei Signiori z pomnikiem Dantego, Casa di Giulietta – dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Następnie spotkanie z majestatycznym pięknem Alp i odwiedziny niezwykłego sanktuarium Matki Bożej w paśmie Monte Baldo. Tu, wysoko przyczepiona i jakby „wyrastająca” ze skał na wysokości 700m. n.p.m, otoczona koroną gór skryła się Madonna Della Corona. Msza św. i krótki czas wolny na zadumę.

Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Werony. Giulietta – dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Następnie spotkanie z majestatycznym pięknem Alp i odwiedziny niezwykłego sanktuarium Matki Bożej w paśmie Monte Baldo. Tu, wysoko przyczepiona i jakby „wyrastająca” ze skał na wysokości 700m. n.p.m, otoczona koroną gór skryła się Madonna Della Corona. Msza św. i krótki czas wolny na zadumę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Werony.

 

DZIEŃ 6: INNSBRUCK

Śniadanie, po którym opuścimy Włochy i ponownie pokonamy przełęcz Brennero, aby dotrzeć do Inssbrucka, gdzie zatrzymamy się na poznanie tego miasta; zobaczymy między innymi: starówkę, Łuk Triumfalny, wieżę ratuszową, Goldenes Dachl – złoty dach, pałac cesarski, kościół dworski, plac katedralny, Katedrę św. Jakuba. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech.

 

DZIEŃ 7: POWRÓT DO KRAJU

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski, po przekroczeniu granicy obiad pożegnalny, powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera:                               CENA 1590 zł

–    przejazd autokarem,

–    6 noclegów o standardzie turystycznym ( pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami,

–    6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad tranzytowy,

–    opieka duszpasterza,

–    opieka pilota/przewodnika,

–    ubezpieczenie KL, NW oraz bagaż

Cena nie zawiera:

–  napojów do obiadokolacji,

–  opłaty 70euro/os. na realizację programu, wstępy, miejscowych przewodników i zwyczajowe napiwki.

UWAGA: Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu.

 

ZGŁOSZENIA I ZAPISY:

 Ÿ Parafia p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach, tel. 32-222-35-37

 Ÿ P. Urszula, tel. 600-067-855

 Zamieszczone przez o 19:51

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress