cze 232016

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Z MYSŁOWIC DO CZĘSTOCHOWY
SZLAKIEM ORLICH GNIAZD
w dniach 24-27 sierpnia 2016r.

I N F O R M A C J E

1. Koszt 95 zł od osoby; dzieci do lat 12 gratis.
  2. Osoby niepełnoletnie, które będą brały udział w pielgrzymce samodzielnie, bez rodziców/opiekunów prawnych, proszone są o dostarczenie do organizatorów zgody przed pielgrzymką (druki do pobrania w parafiach)
    Zgoda rodzica/ opiekuna prawnego na udział w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę
  3. Organizator zapewnia:
    1. noclegi w:
      • Leśniowie – szkoła, podłoga, sala gimnastyczna, sale szkolne, WC + prysznic,
      • Olsztynie – szkoła, podłoga, sala gimnastyczna, sale szkolne, WC + prysznic,
      • Częstochowie – Hale, łóżka + pościel, WC + prysznic,
    2. ubezpieczenie pielgrzymów,
    3. transport bagażu ze swobodnym dostępem na trasie (samochody osobowe z przyczepkami do przewozu bagażu na całej trasie pielgrzymki),
    4. woda mineralna i chleb,
    5. opiekę medyczną – pielęgniarka podczas całej trasy pielgrzymki,
    6. transport:
      – po Mszy Św. w kościele parafialnym na Bończyku o godz. 8.00, pielgrzymi zostaną przewiezieni autokarami do miejsca wymarszu (Skarżyce)
      Uwaga: droga powrotna z Częstochowy w dniu 27 sierpnia we własnym zakresie!!!
    7. nagłośnienie podczas przemarszu
    8. śpiewniki pielgrzymkowe
    9. ochronę przemarszu/kierowanie ruchem
  4. Należy zabrać ze sobą:
    1. materac/karimat + śpiwór,
    2. obuwie i odzież stosowną do okoliczności i pogody,
    3. różaniec, Pismo Święte,
    4. dary stołu (śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie ze zgromadzonych produktów) : produkty spożywcze w puszkach, wakowane itp.
    5. instrumenty muzyczne – osoby chętne,
    6. własne leki,
    7. dokumenty, kartę NFZ,
  5. W dniu 27 sierpnia o godz. 9.30 zostanie odprawiona na Jasnej Górze uroczysta Msza Św. za Mysłowickich Pielgrzymów, na którą dojadą autokarowe pielgrzymki z parafii oraz osoby indywidualne. Prosimy zaprosić rodzinę i znajomych. Po Mszy Św. odbędzie się Mysłowicka Droga Krzyżowa.
  6. Osoby zdecydowane prosimy o niezwlekanie z zapisami do ostatniej chwili ze względów organizacyjnych, za co z góry serdecznie dziękujemy!
  7. Zapisy w zakrystii lub:
  1. Pieniądze prosimy wpłacać podczas zapisów w zakrystii lub na spotkaniu na kilka dni przed pielgrzymką – termin zostanie podany w ogłoszeniach parafialnych i na FB.

Informacje organizacyjne: Adrian Sroka tel. 888 190 910, Krzysztof Jamrozy tel. 606 429 900

Informacje duszpasterskie: Ks. Przemysław Budniak (parafia Bończyk)

Informacje medyczne, oprawa muzyczna, FB – Roksana Sroka tel. 500 368 973

Pani Jasnogórska czeka na Ciebie…….