Cze 052017

Piesza Pielgrzymka z Grupą Rowerową
z Mysłowic na Jasną Górę
„Idźcie i głoście”
w dniach 26-29 sierpnia 2017r.

I N F O R M A C J E

UWAGA!

W tym roku wyruszają dwie grupy pielgrzymów:
– grupa piesza i
– grupa rowerowa.

Każda z grup wyrusza z tego samego miejsca, ma te same miejsca noclegów, posiłków  i Mszy Świętych. Grupa piesza pielgrzymuje szklakiem pieszym, grupa rowerowa jedzie swoją trasą rowerową.

1. Koszt 95 zł od osoby; dzieci do lat 12 gratis.
  2. Osoby niepełnoletnie, które będą brały udział w pielgrzymce samodzielnie, bez rodziców/opiekunów prawnych, proszone są o dostarczenie do organizatorów zgody przed pielgrzymką (druki do pobrania w parafiach).
  3. Organizator zapewnia:
    1. noclegi w:
      Leśniowie – szkoła, podłoga, sala gimnastyczna, sale szkolne, WC + prysznic,
      Olsztynie – szkoła, podłoga, sala gimnastyczna, sale szkolne, WC + prysznic,
      Częstochowie – Hale, łóżka + pościel, WC + prysznic,
    2. ubezpieczenie pielgrzymów,
    3. transport bagażu ze swobodnym dostępem na trasie (samochody osobowe z przyczepkami do przewozu bagażu na całej trasie pielgrzymki),
    4. woda mineralna i chleb,
    5. opiekę medyczną – pielęgniarka podczas całej trasy pielgrzymki,
    6. transport (dla grupy pieszej):
      – po Mszy Św. w kościele parafialnym na Bończyku o godz. 8.00, pielgrzymi zostaną przewiezieni autokarami do miejsca wymarszu (Skarżyce)
    7. nagłośnienie podczas przemarszu
    8. śpiewniki pielgrzymkowe
    9. ochronę przemarszu/kierowanie ruchem
  4. Należy zabrać ze sobą:
    1. materac/karimat + śpiwór,
    2. obuwie i odzież stosowną do okoliczności i pogody,
    3. różaniec, Pismo Święte,
    4. dary stołu (śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie ze zgromadzonych produktów) : produkty spożywcze w puszkach, wakowane itp.
    5. instrumenty muzyczne – osoby chętne,
    6. własne leki,
    7. dokumenty, kartę NFZ,
  5. W dniu 29 sierpnia o godz. 9.30 zostanie odprawiona na Jasnej Górze uroczysta Msza Św. za Mysłowickich Pielgrzymów, na którą dojadą autokarowe pielgrzymki z parafii oraz osoby indywidualne. Prosimy zaprosić rodzinę i znajomych. Po Mszy Św. odbędzie się Mysłowicka Droga Krzyżowa.
  6. Osoby zdecydowane prosimy o niezwlekanie z zapisami do ostatniej chwili ze względów organizacyjnych, za co z góry serdecznie dziękujemy!
  7. Zapisy w zakrystii lub:
    do grupy pieszej: pielgrzymka@bonczyk.org  tel. 606 429 900 Krzysztof Jamrozy
    do grupy rowerowej:  bractwo.pielgrzymkowe@wp.pl tel. 510 691 721  Jacek Pytel
  1. Pieniądze prosimy wpłacać w pierwszym dniu pielgrzymki.

Informacje dla grupy pieszej:  Krzysztof Jamrozy tel. 606 429 900
Informacje dla grupy rowerowej: Jacek Pytel tel. 510 691 721
Opiekun duchowy podczas pielgrzymki: Ks. Przemysław Budniak (parafia Bończyk)

Pani Jasnogórska czeka na Ciebie……