maj 302018

Z okazji 150 lecia dekanatu mysłowickiego dziekan ksiądz Rafał Ryszka i doradca metodyczny Urszula Rasek zorganizowali 29 maja br. konkurs wiedzy o tym dekanacie. Patronat nad konkursem objął dziekan dekanatu ks. Rafał Ryszka. Adresatami byli uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum wszystkich mysłowickich szkół. Dla uczniów klas młodszych zorganizowany został konkurs plastyczny. Do konkursu przystąpiło 10 drużyn. Celem konkursu było poznanie historii dekanatu mysłowickiego, uczczenie 150 lecie jego powstania, zachęcanie uczniów do lektury dot. historii dekanatu oraz rozwijanie i promowanie talentów plastycznych. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników młodzież mogła z przewodnikiem zwiedzić MUZEUM MISYJNE znajdujące się w podziemiach kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej w Brzęczkowicach. Uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Mysłowice. Z kolei ks. Dziekan ufundował słodki poczęstunek, pamiątkowe obrazki i foldery dla każdego uczestnika oraz nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu.

Lista zwycięzców:

KONKURS WIEDZY O DEKANACIE