Lip 122018

W dniu 30 czerwca 2018 roku członkowie stowarzyszenia Ruchu Autonomii Śląska koło Mysłowice uczcili 150-lecie istnienia mysłowickiego dekanatu poprzez pielgrzymowanie po kościołach z pierwszego okresu jego działalności. Wyjazd rozpoczęto od kościoła św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach, gdzie pod dębem poświęconym przez Papieża Franciszka ks. dziekan Rafał Ryszka pobłogosławił uczestników i objął patronat nad pielgrzymką. Program obejmował zwiedzanie następujących świątyń:
– kościół p.w. św. Augustyna w Lipinach,
– kościół p.w. św. Barbary w Chorzowie,
– kościół p.w. św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym,
– bazylika p.w. św. Szczepana i Matki Boskiej Boguckiej w Katowicach-Bogucicach,
– kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach,
– kościół p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Katowicach-Szopienicach,
– kościół p.w. Narodzenia NMP w Mysłowicach.
Zakończenie pielgrzymowania odbyło się w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Mysłowicach-Dziećkowicach z udziałem we mszy świętej oraz spotkaniem integracyjnym połączonym ze zwiedzaniem stadniny „Arabka” w Dziećkowicach.