Wrz 292018

Z okazji 150-tej rocznicy ustanowienia dekanatu mysłowickiego Międzyparafialna Grupa Rowerowa organizuje w sobotę 20 października wydarzenie pod nazwą „150 paciorków na 150-cio lecie dekanatu mysłowickiego”.

Wydarzenie polega na objęciu dziękczynną Modlitwą Różańcową wszystkich parafii mysłowickich.  W ramach wydarzenia organizatorzy proponują przejazd na rowerach granicami Mysłowic i odmówienie przy każdym z kościołów jednej dziesiątki Różańca. Uczestnicy wydarzenia mogą przejechać całość trasy, kilka odcinków bądź jeden wybrany odcinek.

PROGRAM Wydarzenia „Modlitwa Różańcowa do granic Mysłowic”

Mysłowice Bończyk kościół p.w Ścięcia Św. Jana Chrzciciela godzina 10:00 – pierwsza dziesiątka Różańca, tajemnice Radosne. Start, rozesłanie. W drodze postoje przy niżej przedstawionych kościołach. Przy każdym Kościele uczestnicy odmawiają kolejną dziesiątkę Różańca.

• Mysłowice Janów Miejski, kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Maksymiliana  Kolbego
  • Morgi, kościół Świętego Jacka
  • Wesoła, kościół Matki Bożej Fatimskiej
  • Ławki, kościół Ciała i Krwi Pańskiej