Sty 212019
 

PIELGRZYMKA: Rumunia  –  Szlakiem kościołów i zamków  Transylwanii

                                        w dniach 26.06 – 05.07.2019

DZIEŃ 1: MYSŁOWICE – TOKAJ – SATU MARE

Zbiórka  o godz……przejazd do miasteczka Tokaj. Spacer po mieście oraz wizyta w jednej z winnic na degustację wina z tokajskiego regionu winiarskiego, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Satu Mare.

DZIEŃ 2: SAPANTA – BOGDAN VODA – BARSANA

Śniadanie. Przejazd do wsi Sapanta na tzw. „Wesoły Cmentarz”, gdzie na kolorowych nagrobkach wyrzeźbione są sceny z życia pochowanych tam mieszkańców wioski. Następnie przejazd doliną Izy, która słynie ze wspaniałych drewnianych monastyrów, znajdujących się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie najbardziej imponujących świątyń znajdujących się w miejscowościach Bogdan Voda i Barsana. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: BYSTRZYCA – TARGU MURES

Śniadanie. Przejazd do Bystrzycy – krótki spacer po otoczonym przez średniowieczne kamienice Rynku Starego Miasta, uznanym za najlepiej zachowany tego typu zabytek Rumunii. Zwiedzanie kościoła ewangelickiego. Przejazd do miejscowości Targu Mures. Spacer po mieście, podczas którego można zobaczyć m.in. kościół reformowany, który z rozkazu Stefana Batorego został ufortyfikowany i przekształcony w twierdzę, pałac kultury i największą cerkiew Transylwanii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Targu Mures.

DZIEŃ 4: SIGHISOARA – RUPEA – BRASZOW

Śniadanie. Przejazd do Sighisoary – miasta, w którym urodził się WladPalownik – słynny Dracula. Zwiedzanie miasta w całości uznanego za zespół zabytkowy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje z zachowanymi basztami, bastionami i bramami, Wieża Zegarowa, dom Drakuli, kościół na wzgórzu. Przejazd do Rupea, gdzie największą atrakcją są górujące nad miastem majestatyczne ruiny średniowiecznej fortecy, skąd rozpościera się panorama na malownicze krajobrazy Siedmiogrodu. Przejazd do Braszowa – starego grodu otoczonego potężnymi murami z XV wieku. Spacer po starówce: rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XV w., Czarny Kościół. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Braszowa.

DZIEŃ 5: BRAN – SINAIA – RASNOV

Śniadanie. Przejazd do najsłynniejszej siedziby Draculi – Białego Zamku w Bran. Następnie przejazd do miejscowości Sinaia – słynny kurort, który od lat 80. XIX w. pełnił funkcję wakacyjnej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej: zamek Peles o wyglądzie niczym z baśni braci Grimm oraz pałac Pelisor. Przejazd do miejscowości Rasnov. Zwiedzanie „zamku chłopskiego”. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6: FAGARAS – ALBA JULIA

Śniadanie. Przejazd przez Fagaras, gdzie znajduje się jedna z najstarszych fortyfikacji w Transylwanii. Następnie przejazd do Alba Iulia. Zwiedzenie cytadeli Alba Carolina (drugiej pod względem wielkości w Europie). Nawiedzenie katedry św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz sobór koronacyjny królów Rumunii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kluż-Napoka.

DZIEŃ 7: KLUZ NAPOKA – ORADEA

Śniadanie. Przejazd do Kluż-Napoka i zwiedzanie stolicy Siedmiogrodu. Spacer po starówce: gotycki kościół św. Michała, prawosławny sobór, dom Macieja Korwina – króla Węgier, mury obronne i Baszta Krawców. Wjazd na wzgórze zamkowe, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Oradea.

DZIEŃ 8: ORADEA

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w Rumunii, Kąpieliska termalne umożliwiają korzystanie z dobrodziejstw leczniczych w basenach zewnętrznych, jak i krytych. Kolacja, nocleg ORADEA.

DZIEŃ 9: ORADEA

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w Rumunii, Kąpieliska termalne umożliwiają korzystanie z dobrodziejstw leczniczych w basenach zewnętrznych, jak i krytych. Kolacja, nocleg ORADEA.

DZIEŃ 10: POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną

 

Cena:  2250 PLN

 Cena zawiera:

  • przejazd klimatyzowanym autokarem,
  • zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem
  • opiekę pilota/przewodnika i duszpasterza
  • ubezpieczenie KL, NW

Cena nie zawiera: obligatoryjnej kwoty 100 euro na realizację programu

         INFORMACJE I ZAPISY:

      Parafia p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, tel. 32 222-35-37

  1. Urszula, tel. 600-067-855
 Zamieszczone przez o 14:00

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress