Cze 192019

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Grupą Rowerową
Z MYSŁOWIC DO CZĘSTOCHOWY
SZLAKIEM ORLICH GNIAZD
pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”
w dniach 24-27 sierpnia 2019r.

I N F O R M A C J E

Wzorem lat  ubiegłych,  wyruszają dwie grupy pielgrzymów:

• grupa piesza (24-27 sierpnia)
  • grupa rowerowa (22-27 sierpnia)

Każda z grup wyrusza z tego samego miejsca, ma te same miejsca noclegów, posiłków i Mszy Świętych. Grupa piesza pielgrzymuje szklakiem pieszym, grupa rowerowa jedzie swoją trasą rowerową. Każda z grup ma swojego opiekuna duchowego i opiekuna technicznego.

1. Koszt 95,00 pln od osoby; dzieci do lat 12 gratis. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary 🙂
  2. Osoby niepełnoletnie, które będą brały udział w pielgrzymce samodzielnie, bez rodziców/opiekunów prawnych, proszone są o dostarczenie do organizatorów zgody przed pielgrzymką (druki do pobrania na FB parafii Bończyk oraz tutaj: pobierz zgodę).
  3. Organizator zapewnia:
    • noclegi w:
      • Leśniowie – szkoła, podłoga, sala gimnastyczna, sale szkolne, WC + prysznic,
      • Olsztynie – szkoła, podłoga, sala gimnastyczna, sale szkolne, WC + prysznic,
      • Częstochowie – Hale, łóżka + pościel, WC + prysznic,
    • ubezpieczenie pielgrzymów,
    • transport bagażu ze swobodnym dostępem na trasie (samochody osobowe z przyczepkami do przewozu bagażu na całej trasie pielgrzymki),
    • wodę mineralną  i chleb,
    • opiekę medyczną – pielęgniarka podczas całej trasy pielgrzymki,
    • transport (dla grupy pieszej):
      • po Mszy Św. w kościele parafialnym na Bończyku o godz. 8.00, pielgrzymi grupy pieszej zostaną przewiezieni autokarami do miejsca wymarszu (Skarżyce)
      • Uwaga: droga powrotna z Częstochowy w dniu 27  sierpnia we własnym zakresie!!!
    • nagłośnienie podczas przemarszu
    • ochronę przemarszu/kierowanie ruchem
  4. Należy zabrać ze sobą:
    • materac/karimat + śpiwór,
    • obuwie i odzież stosowną do okoliczności i pogody,
    • różaniec, Pismo Święte,
    • dary stołu  (śniadania i kolacje przygotowujemy wspólnie ze zgromadzonych produktów) : produkty spożywcze w puszkach, wakowane itp. ,
    • instrumenty muzyczne – osoby chętne,
    • własne leki, dokumenty, kartę NFZ,
  5. W dniu 27 sierpnia na częstochowskich wałach zostanie odprawione nabożeństwo Mysłowickiej Drogi Krzyżowej. Następnie o godz. 13.30 zostanie odprawiona na Jasnej Górze uroczysta Msza Św. za Mysłowickich Pielgrzymów, na którą dojadą autokarowe pielgrzymki z parafii oraz osoby indywidualne.  Prosimy zaprosić rodzinę i znajomych.
  6. Osoby zdecydowane prosimy o niezwlekanie z zapisami do ostatniej chwili ze względów organizacyjnych, za co z góry serdecznie dziękujemy!
  7. Zapisy:
  8. Pieniądze prosimy wpłacać na spotkaniu organizacyjnym  – termin zostanie podany w ogłoszeniach parafialnych i na FB lub pierwszego dnia pielgrzymki.
  • Informacje dla grupy pieszej: Adrian Sroka tel. 888 190 910, Krzysztof Jamrozy tel. 606 429 900,
  • Informacje dla grupy rowerowej: Jacek Pytel tel. 510 691 721
  • Informacje duszpasterskie: Ks. Mateusz Mryka (parafia Bończyk)
  • Informacje medyczne, oprawa muzyczna, FB – Roksana Sroka tel. 500 368 973