Lut 202021

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W INNEJ FORMIE:

a) wielkopostny projekt formacyjny w ramach platformy pl. – oparto go na przesłaniu Ewangelii kolejnych niedziel Wielkiego Postu. Projekt polecamy dzieciom, młodzieży, a także rodzinom.

b) „O Komunikacji, która zbliża” – to propozycja poświęcona budowaniu autentycznej bliskości nie tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z samym sobą i z Bogiem. Aby ukazać różne aspekty międzyludzkiej komunikacji, perspektywę psychologiczną połączono z wymiarem duchowym. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://www.uslyszecslowo.pl/kurs-wielkopostny.html?fbclid=IwAR0LXnm7W9yAS0V1UuHnjHUoHdug_OKGDqQ_5ZbkpUYS3MykzIgmS1YgbGE.

c) „W drodze ku zmartwychwstaniu” – to propozycja trzydniowych rekolekcji poświęconych Świętej Rodzinie w odniesieniu do zagadnień współczesności. Odbędą się one w dn. 29–31 marca. Transmisja od godz. 19 na stronach Youtube następujących wspólnot: SNE Chrystusa Króla w Katowicach, SNE Rafael w Rudzie Śląskiej, SNE Zacheusz w Katowicach.

Wielki Postu na antenie Radia eM.

a) myśli na Wielki Post Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będą to fragmenty wygłoszonych przez niego kazań oraz listów do rodziców. Emisję zaplanowano w dni powszednie o godz.  11.55, 17.55, 20.50.

b) Wielki Post ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim. To cykl sześciu audycji opartych na świadectwie życia i nauczaniu ks. Franciszka. Audycje będą składały się także z rozmów
z Księdzem Biskupem  Adamem Wodarczykiem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego
ks Franciszka. Emisja na antenie Radia eM w niedziele o godz. 15.20 (po emisji audycje będą udostępnione na stronie internetowej Radia eM).