Gru 202014

WŁOCHY PÓŁNOCNE (7 DNI)

PIELGRZYMKA Z NAWIEDZENIEM CAŁUNU TURYŃSKIEGO

W TERMINIE: 05.06 – 11.06.2015

PRIBRAM – MARKTL AM INN – ALTOTTING – MEDIOLAN – MAGENTA – MESERO – TURYN – WERONA – MADONNA DELLA CORONA – INNSBRUCK

DZIEŃ 1: MYSŁOWICE – PRIBAM – PILZNO

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Pribram, gdzie nawiedzimy Świętą Górę – najbardziej znane sanktuarium maryjne w Czechach z gotycką figurką Matki Boskiej Świętogórskiej. Ze względu na swoje położenie w centrum kraju, Święta Góra bywa określana jako duchowe serce Czech. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pilzna.

DZIEŃ 2: MARKTL AM INN – ALTOTTING – WERONA

Śniadanie. Przejazd do Marktl am Inn – rodzinnego miasta Josepha Ratzingera, papieża Benedykta XVI. Zobaczymy dom rodzinny, kościół św. Oswalda z chrzcielnicą, w której ochrzczony został przyszły papież. Następnie przejazd do Altötting, które od wieków jest duchowym sercem Bawarii i najważniejszym, maryjnym miejscem pielgrzymkowym w Niemczech. Naszym celem będzie Kaplica Łask z „Czarną Madonną”, gdzie miliony ludzi powierza tu swoje troski Matce Bożej, szukając i znajdując pocieszenie. Także papież Benedykt XVI pielgrzymował do Altötting w latach dzieciństwa i młodości. Z kolei o wizycie św. Jana Pawła II przypomina „papieska lipa“, zasadzona w 1980 roku na placu Brata Konrada. Przejazd do Włoch przez Bawarię, Austrię i przełęcz Brennero. Nocleg i obiadokolacja w hotelu w okolicach Werony.

DZIEŃ 3: MEDIOLAN – MAGENTA – MESERO

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Mediolanu – Katedra Narodzin Św. Marii Panny (trzeci co do wielkości kościół w Europie), Bazylika św. Ambrożego, via Dante, Zamek Sforzów, Galeria Viktora Emanuela, La Scala – jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata, pomnik Leonarda da Vinci. Następnie przejazd do Magenty – rodzinnego miasta św. Joanny Beretta Molla, która w roku 1962 poświęciła swoje życie, aby mogło żyć jej dziecko; została kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II w 2004 r. W pobliskim Mesero odwiedzimy także grób Świętej Joanny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4: TURYN

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Turynu. Naszym głównym celem będzie Katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie przechowywany jest Całun Turyński. W roku 2015, z okazji 200-lecia urodzin św. Jana Bosko trwać będzie specjalne wystawienie Całunu Turyńskiego. Korzystając z tej wyjątkowej okazji będziemy mogli zobaczyć Całun Turyński. Święte Płótno już od 400 lat przechowywane jest tutaj w specjalnie w tym celu zbudowanej kaplicy Guarinich. Tego dnia nawiedzimy Bazylikę NMP Wspomożenia Wiernych z grobami św. Jana Bosko, gdzie uczcimy 200-lecie urodzin Świętego i św. Dominika Savio oraz Santuario della Consolata – kościół zbudowany dla uczczenia figury Madonny, Maria della Consolatrice, opiekunki miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5: WERONA

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Werony, jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych włoskich miast. Zobaczymy Bazylikę św. Zenona, główny plac miasta Piazza Bra ze wspaniałym rzymskim amfiteatrem, Piazza delle Erbe, Piazza Dei Signiori z pomnikiem Dantego, Casa di Giulietta – dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Następnie spotkanie z majestatycznym pięknem Alp i odwiedziny niezwykłego sanktuarium Matki Bożej w paśmie Monte Baldo. Tu, wysoko przyczepiona i jakby „wyrastająca” ze skał na wysokości 700m. n.p.m, otoczona koroną gór skryła się Madonna Della Corona. Msza św. i krótki czas wolny na zadumę.

Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Werony. Giulietta – dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Następnie spotkanie z majestatycznym pięknem Alp i odwiedziny niezwykłego sanktuarium Matki Bożej w paśmie Monte Baldo. Tu, wysoko przyczepiona i jakby „wyrastająca” ze skał na wysokości 700m. n.p.m, otoczona koroną gór skryła się Madonna Della Corona. Msza św. i krótki czas wolny na zadumę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Werony.

DZIEŃ 6: INNSBRUCK

Śniadanie, po którym opuścimy Włochy i ponownie pokonamy przełęcz Brennero, aby dotrzeć do Inssbrucka, gdzie zatrzymamy się na poznanie tego miasta; zobaczymy między innymi: starówkę, Łuk Triumfalny, wieżę ratuszową, Goldenes Dachl – złoty dach, pałac cesarski, kościół dworski, plac katedralny, Katedrę św. Jakuba. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech.

DZIEŃ 7: POWRÓT DO KRAJU

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski, po przekroczeniu granicy obiad pożegnalny, powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera:                               CENA 1590 zł

–    przejazd autokarem,

–    6 noclegów o standardzie turystycznym ( pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami,

–    6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad tranzytowy,

–    opieka duszpasterza,

–    opieka pilota/przewodnika,

–    ubezpieczenie KL, NW oraz bagaż

Cena nie zawiera:

–  napojów do obiadokolacji,

–  opłaty 70euro/os. na realizację programu, wstępy, miejscowych przewodników i zwyczajowe napiwki.

UWAGA: Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu.

ZGŁOSZENIA I ZAPISY:

Ÿ Parafia p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach, tel. 32-222-35-37