Ogłoszenia parafialne

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018r.

Kolejna niedziela Wielkiego Postu jest dla nas wezwaniem do nawrócenia. Jezus mówi: „Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity”. Tak samo i nasze serca muszą się przemienić, abyśmy nie upatrywali największej wartości w dobrach tego świata, ale zwrócili się ku Bogu. Tu chodzi przecież o nasze zbawienie. Niech wyśpiewany dzisiaj refren psalmu Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste” będzie wyrazem pragnienia naszego nawrócenia

MODLIMY SIĘ ZA OJCA ŚW. FRANCISZKA, KOŚCIÓŁ POWSZECHNY, O DUCHA NAWRÓCENIA I POKUTY

KOLEKTA DZISIEJSZEJ NIEDZIELI PRZEZNACZONA JEST NA SPECJALNE POTRZEBY PARAFII, ZWIĄZANE
Z REMONTEM KAPLICY ŚW. RODZINY

 1. Nabożeństwo popołudniowe, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 15.45.
 2. Modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, jak w każdą niedzielę o 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie mieszkańców ul. Katowickiej 67 – 73.
 3. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Bractwa Szkaplerza św. zaprasza wszystkich noszących szkaplerz na Mszę św. na godz. 18.00 i na spotkanie do salki. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w poniedziałek o 16.45
  w kościele.
 5. Nowenna do MBNP, w środę o 7.40 i 17.30. Prośby i podziękowania można przed nabożeństwem składać do koszyczka przy ołtarzu.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w piątek o 17.15.
 7. Droga Krzyżowa ulicami Miasta, w Roku 150-lecia Dekanatu, wyruszy w piątek o godz. 19.00
  z mysłowickiego rynku. Prosimy zabrać świece.
 8. Chorych odwiedzimy w sobotę. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
 9. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie w czasie każdej Mszy św. Mszę św. o godz. 10.30 rozpoczniemy za kościołem, przy wejściu do salek. Tam będzie obrzęd poświęcenia palm i procesja do kościoła. W tym dniu młodzież spotyka się w katedrze o 14.00.
 10. Jak w roku ubiegłym lokal „Szyb Bończyk”, Stowarzyszenie „Nasze Mysłowice” i Parafia organizują śniadanie wielkanocne dla osób samotnych, w niedzielę 1.04. o godz. 10.00. Zapraszamy tych wszystkich, którzy są sami. Ze względów organizacyjnych, prosimy osoby, które zechcą przyjąć zaproszenie, o zgłoszenie tego faktu u proboszcza.
 11. Okazja do spowiedzi jest codziennie, ale tylko przed Mszą św. i w sobotę od 17.00.
 12. Próba chóru, w poniedziałek o godz. 18.00.
 13. Wspólnota Nowej Ewangelizacji, zaprasza na spotkanie, we wtorek po wieczornej Mszy św.
 14. Spotkanie Oazy młodzieżowej, w piątek po wieczornej Mszy św.
 15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. W dzisiejszym numerze GN m.in.: o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych; o mistyku, odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio; o tym, dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring
 16. W kaplicy św. Barbary można nabyć paschaliki, czyli świece na stół wielkanocny. Jest to nasze wsparcie dla potrzebujących.
 17. Serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszego kościoła.

 

Ogłoszenia:

– Zapraszamy na Jarmark Świąteczny, który zorganizowany będzie w sobotę i niedzielę, na pl. Św. Jana Pawła II. W sobotę o godz. 12.00 i 16.00 będzie można samemu wykonać i zakupić palmy. W niedzielę od 11.30 będzie blok dla dzieci. Na zakończenie Jarmarku, w niedzielę od godz. 17.30, w naszym kościele będzie koncert pieśni pasyjnych, w wykonaniu mysłowickich i katowickich chórów. Cały program Jarmarku przedstawiony jest na tablicy ogłoszeń. Cały program jarmarku zamieszczony jest na afiszu.

– Spotkanie mieszkańców naszej dzielnicy z Prezydentem Miasta będzie we wtorek o 18.00 w SP 4.

– szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie, będzie 21 i 22.03. w godz. 13.00 – 17.00, obok kiosku przy ul. Janowskiej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress