Ogłoszenia parafialne

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021r.

Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości
w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której pragniemy uczestniczyć przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim  oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu. Każdy człowiek od momentu chrztu świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie Chrystusie
w Tajemnicy Wcielenia.

MODLIMY SIĘ ZA OJCA ŚW. FRANCISZKA, O POKÓJ DLA ŚWIATA I JEDNOŚĆ WŚRÓD CHRZEŚCIJAN, O POWSTRZYMANIE PANDEMII, SZCZĘŚLIWY POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ,
ZA WSZYSTKIE RODZINY NASZEJ PARAFII, CHORYCH

KOLEKTA DZISIEJSZEJ NIEDZIELI PRZEZNACZONA JEST NA POTRZEBY ARCHIDIECEZJI

 

 1. Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w naszym kościele może być 60 osób. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad sanitarnych.
 2. Transmitujemy wszystkie niedzielne i świąteczne Msze św., oraz codzienną Mszę św.
  o 18.00.
 3. Nabożeństwo popołudniowe, dzisiaj o godz. 16.00. Msze św. o 16.30 i 19.00.
 4. Modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, jak w każdą niedzielę o 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie mieszkańców ul. Fredry i Leśmiana.
 5. Nowenna do MBNP, w środę o 7.40 i 17.30. Prośby i podziękowania można przed nabożeństwem składać do koszyczka przy ołtarzu.
 6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w czwartek o 17.30.
 7. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą św. i w sobotę od 17.00.
 8. W ramach kolędy zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, Rodziny zamieszkujące:
  – ul. W. Skotnica 90 – 108, we wtorek,
  – ul. Katowicka 51 – 65, w środę,
  – ul. Katowicka 67 – 73, w czwartek
  – ul. Fredry i Leśmiana, w piątek.
 9. Prosimy rodziny, które przyprowadziły się do Parafii, o kontakt w kancelarii, by móc wpisać je do listy parafian. Dla nich też jest możliwość, oczywiście dla chętnych, pobłogosławienia ich domu czy mieszkania.
 10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. W dzisiejszym numerze GN m.in.:szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi; – o tym jak odnaleźć szczęście w prostocie; – jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.
 11. Serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszego kościoła.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress