Ogłoszenia parafialne

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.2020r.

Tłumy nakarmione dzięki cudownemu rozmnożeniu chleba i ryb znów będą łaknąć. Uzdrowieni z chorób i tak kiedyś umrą. Jednak głód odczuwany przez ciało nie jest najgorszym z głodów. Również choroby i cierpienie fizyczne nie są największym nieszczęściem. Trudniej zaspokoić głód i uleczyć cierpienie duszy zranionej grzechem, która nie pamięta o Bogu i jest odłączona od źródła życia, strącona w otchłań samotności. Tego właśnie głodu i cierpienia naszych dusz Bóg dotyka w Eucharystii.

MODLIMY SIĘ ZA OJCA ŚW. I KOŚCIÓŁ POWSZECHNY, ZA NASZĄ OJCZYZNĘ, W MIESIĄCU OBCHODÓW WAŻNYCH WYDARZEŃ, PROŚMY O TRZEŹWOŚĆ W NARODZIE I RODZINACH,
O DOBRY I BEZPIECZNY WYPOCZYNEK DLA PRZEBYWAJĄCYCH NA WAKACJACH, ORAZ
ZA WSZYSTKICH DOPUSZCZAJĄCYCH SIĘ PROFANACJI SYMBOLI RELIGIJNYCH

 1. Dzisiaj, we wspomnienie MB Anielskiej,  możemy zyskać tradycyjny odpust Porcjunkuli. Warunki odpustu to nawiedzenie kościoła parafialnego odmówienie modlitw: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnienie zwykłych warunków.
 2. Przypominamy, że przez całe wakacje, nie będzie nabożeństwa popołudniowego o 16.00 i Mszy św. o 16.30. Będzie wieczorna Msza św. o godz. 19.00. Kancelaria parafialna, w czasie wakacji, rano we wtorki czynna będzie od 8.30 do 9.30. w czwartki od 7.30 do 9.00, zaś we wtorki i czwartki po południu od 16.30 – 17.30.
 3. Modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, jak w każdą niedzielę o 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie mieszkańców ul. ks. Bończyka 48 – 60. Od 20.40 odmawiać będziemy różaniec. Całość będzie transmitowana.
 4. Nowenna do MBNP, w środę o 7.40 i 17.30. Prośby i podziękowania można przed nabożeństwem składać do koszyczka przy ołtarzu.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek. Zapraszamy do pełnego uczestnictwa
  we Mszy św.
 6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w czwartek o 17.30.
 7. W piątek o godz. 21.00 zgromadźmy się na wspólnej modlitwie rodzinnej z odnowieniem aktu poświęcenia rodziny NSPJ.
 8. Apostolstwo Dobrej Śmierci, zaprasza wszystkich na Mszę św. w sobotę, na godz. 7.00.
 9. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą św. i w sobotę od 17.00.
 10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.
 11. Serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary składane na rzecz naszego kościoła. Bóg zapłać Panom, którzy pomagali porządkować teren przy krzyżu misyjnym.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress