Ogłoszenia parafialne

 

NIEDZIELA  – 31.05.2020r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, by oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

MODLIMY SIĘ ZA OJCA ŚW. FRANCISZKA I KOŚCIÓŁ POWSZECHNY O DARY DUCHA ŚW.,
ZA OJCZYZNĘ, ZA WSZYSTKICH MĘŻCZYZN DUCHOWO PIELGRZYMUJĄCYCH DO PIEKAR, POWSTRZYMANIE PANDEMII I SZYBKI POWRÓT DO NORMALNEGO FUNKCJONOWANIA,
ZA WSZYSTKIE DZIECI

KOLEKTA DZISIEJSZEJ NIEDZIELI PRZEZNACZONA JEST NA POTRZEBY ARCHIDIECEZJI

 1. Od dnia dzisiejszego zniesiony zostaje limit uczestników nabożeństw w kościele. Zgodnie
  z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa, z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt (por. KKK 2180, 2181, 2182.). W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć
  w niedzielnej Eucharystii, zachęca się do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej. Przywrócone zostają także tradycyjne nabożeństwa i spotkania formacyjne grup, z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych (maseczki, odstępy).
 2. Informujemy, że w związku z odwołaniem dyspensy, zaprzestajemy transmisji internetowych wszystkich Mszy św. W niedziele będziemy transmitować tylko Mszę św.
  o godz. 10.30 lub innej okazjonalnej
  , a w tygodniu nabożeństwo i wieczorną Mszę. Inne Msze św. będą transmitowane na wyraźną prośbę zainteresowanych osób, w intencji których odprawiana jest Msza św.
 3. Z racji uroczystości Zesłania Ducha św., zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe
  na godz. 16.00 oraz na modlitwę uwielbienia, o godz. 20.00, która będzie transmitowana przez Internet.
 4. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ, codziennie o godz. 17.30.
 5. Dzisiaj tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, prosimy o modlitewną łączność z Piekarami za pośrednictwem mediów. Uroczystość będą transmitowały  m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.
 6. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, oddajemy cześć NMP Matce Kościoła. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do pełnego uczestnictwa we Mszy św.
 8. W piątek o godz. 21.00 zgromadźmy się na wspólnej modlitwie rodzinnej z odnowieniem aktu poświęcenia rodziny NSPJ.
 9. Chorych odwiedzimy w sobotę. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
 10. Małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 45-lecia małżeństwa, zapraszamy do wspólnej dziękczynnej Mszy św. w przyszłą niedzielę na godz. 12.00 (będzie transmisja internetowa).
 11. Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą św. i w sobotę od 17.00.
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. W dzisiejszym numerze GN m.in.: – o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba; – jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci i czy różni się czymś od tego, w jaki sposób Kościół bada świętość dorosłych; – o owocach Ducha Świętego, które nie spływają nagle z nieba przy dźwiękach Bacha, lecz wymagają wiele czasu i pielęgnacji.
 13. Serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary przekazywane na rzecz naszego kościoła. Informujemy, że w dalszym ciągu ofiary za Msze św. lub na kościół można dokonywać przelewem. Numer konta parafii podany jest na stronie parafialnej w zakładce kontakty.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress