styczeń 132015

Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa

31.01 – 07.02.2015

1 dzień:  KATOWICE– TEL AVIV – GÓRA KARMEL – HAJFA

Zbiórka  w Katowicach-Pyrzowicach o godz. … .  Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz……. Lądowanie   w Tel Avivie o godz…… Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – Kościół Najświętszej Pani Karmelu –  Bazylika, Grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

2 dzień:  GÓRA TABOR –  NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa.  Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA

Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Pana Jezusa. Tabgha – kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Jeziora Galilejskiego – miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim.  Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem

4 dzień:  JEROZOLIMA  – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”,  „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ”,  przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii – Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień:  JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie.  Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień : BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie.  Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie Sakramentu chrztu św . Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia ( wejście dla chętnych) i Sykomora – drzewo Zacheusza. Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Przejazd do Betanii –Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

8 dzień : TEL AVIV – KATOWICE

W zależności od godziny wylotu – śniadanie w hotelu lub w formie lunch boxów. Transfer na lotnisko, odprawa, odlot do Katowic.

Cena :2950 zł + 120 usd (na wstępy, napiwki przewodników i realizację programu)

Świadczenia :
–  noclegi – pokoje 2, 3 – os. z łazienkami,  wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
–  ubezpieczenie NNW i KL,  opieka duszpasterza oraz przewodnika – biblisty
–  przelot liniami czarterowymi ( godzina i miejsce wylotu może ulec  zmianie)

–   komfortowy autokar w  Izraelu
Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Każdego dnia: Msza św. z homilią, możliwość spowiedzi św. i rozmowy z opiekunami duchowymi pielgrzymki

Kontakt: ks. Sebastian Lewandowski: 785 832 397, mail: st.lewy@gmail.com