lip 242021
 

Kochani Parafianie!

Choć czuję się spełniony i szczęśliwy jako prezbiter, jako proboszcz, to jednak czas zrobił swoje. Dlatego, już w listopadzie ubiegłego roku, w 30 roku mojego posługiwania w tej Parafii, poprosiłem księdza Arcybiskupa o zwolnienie mnie z funkcji proboszcza i zgodę na przejście na kapłańską emeryturę. Za kilka dni stanie się to faktem.

Przez tych 30 lat byliście moją rodziną. A może nawet więcej niż rodziną. Za to całej Parafii serdecznie dziękuję.

Dziękuję Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, posługującym na probostwie i w kościele. Dziękuję Służbie liturgicznej, Szafarzom, architektom, projektantom, budowniczym, wszystkim grupom modlitewnym. Dziękuję obecnym i poprzednim Wikarym. Nie sposób wszystkich wymienić,
ale wszystkich noszę w sercu i za wszystko dziękuję.

Dziękuję Władzom Samorządowym Mysłowic, z którymi współpracowałem, różnym instytucjom, stowarzyszeniom i firmom. Dziękuję Górnikom i Rzemieślnikom.

Za wszystko, co było złe – przepraszam. Proszę o modlitwę za mnie.

ks. Rafał Ryszka

 Zamieszczone przez o 09:23

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress