Ogłoszenia parafialne

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  01.08.2021 r.

WITAMY W NASZEJ PARAFII NOWEGO ADMINISTRATORA, KS. HENRYKA OTREMBĘ. POLECAMY GO MODLITWIE CAŁEJ WSPÓLNOTY I ŻYCZYMY ŚWIATŁA DUCHA ŚW. I OPIEKI PATRONA ŚW. JANA CHRZCICIELA NA CZAS JEGO POSŁUGIWANIA.

 1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Przed kościołem po mszach świętych prowadzona jest zbiórka na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w Polsce i Europie. W imieniu poszkodowanych Bóg zapłać za każdą ofiarę. 
 2. W tym tygodniu została dokonana konieczna naprawa pieca, ogrzewającego nasz kościół, która kosztowała 7.500 zł. Przez najbliższe tygodnie ofiary pieniężne przeznaczone będą głownie na ten cel, za co już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 
 3. Przypominamy, że przez całe wakacje, nie będzie nabożeństwa popołudniowego o 16.00 i Mszy św. o 16.30. Będzie wieczorna Msza św. o godz. 19.00. Kancelaria parafialna, w czasie wakacji, rano we wtorki czynna będzie od 8.30 – 9.30. w czwartki od 7.30 – 9.00, zaś we wtorki i czwartki po południu od 16.30 – 17.30.
 4. Modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, jak w każdą niedzielę o 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich chętnych parafian. 
 5. W poniedziałek przypada odpust Porcjunkuli. We wszystkich kościołach na całym świecie tego dnia można przyjąć odpust zupełny. Warunki odpustu to: nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie modlitw: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 6. Nowenna do MBNP, w środę o 7.40 i 17.30. Prośby i podziękowania można przed nabożeństwem składać do koszyczka przy ołtarzu.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach po mszach św. porannych odbędą się tradycyjne nabożeństwa: o powołania, do Najśw. Serca PJ oraz ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 8. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w czwartek o 17.30.
 9. W piątek o godz. 21:00 zachęcamy do zgromadzenia się na wspólnej modlitwie z odnowieniem aktu poświęcenia naszych rodzin NSPJ. 
 10. W tę sobotę nie będzie modlitwy różańcowej prowadzonej przez Wspólnotę Żywego Różańca przed poranną mszą św. 
 11. W sobotę księża odwiedzą chorych parafian. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. 
 12. Okazja do spowiedzi jest codziennie, ale tylko przed Mszą św. i w sobotę od 17.00. 
 13. Zaproszeni jesteśmy do udziału w metropolitalnych uroczystościach odpustowych ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Termin uroczystości: 7–9 sierpnia br. Program jest wywieszony w gablotce.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress