Ogłoszenia parafialne

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2021

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Dziękuję wszystkim za złożone na ten cel ofiary. Za tydzień będzie przeznaczona na remonty w naszej parafii.

2. Planujemy zawiązać grupę dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Św. Zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 21.09 o godz. 19:30 w salce na probostwie.

3. „Gokino” z pobliskiej galerii handlowej zaprasza na filmy o tematyce religijnej. Od ubiegłego piątku do najbliższego czwartku wyświetlany jest film p.t. „Wyszyński”, a od 1-14.10 będzie wyświetlany film „Fatima”, będący chyba najlepszą ekranizacją objawień fatimskich. Informacje są na plakatach przed kościołem.

4. Od najbliższej soboty 25 .09 chcemy, po okresie przerwy, wznowić cotygodniowe spotkania dla dzieci – „Smyki św. Jana”. Początek o 10:00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą wziąć udział w zajęciach.

5. W dniach od 27 do 29 września (do godz. 14:00 najpóźniej)  będzie można składać na parkingu parafialnym elektrośmieci. Dochód z tej zbiórki przeznaczony będzie na pomoc misjonarzom pracującym za naszą wschodnią granicą. Informacje w gablotce przed kościołem i na ulotkach, które są do zabrania przy wyjściu.

6. Bractwo Szkaplerza Świętego zaprasza na swoje spotkanie w sobotę o 15:00.

7. 27 września ks. senior Rafał Ryszka będzie obchodził swoje kolejne urodziny. W tym dniu o godz. 18:00 zostanie odprawiona w jego intencji msza św., w której weźmie udział. Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji kapłana, który wiele lat poświęcił pracy dla dobra naszej parafii.

8. 29 września będzie zorganizowany wyjazd na „Noc pokuty” do Turzy Śl. Zapisy w zakrystii.

9. Modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, jak w każdą niedzielę o 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich chętnych parafian.

10. Nowenna do MBNP w środę o 7.40 i 17.40. Prośby i podziękowania można przed nabożeństwem składać do koszyczka przy ołtarzu.

11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartki od 17.30 oraz w soboty od 17:00.

12.W minionym tygodniu, na posiedzeniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej, jednym z postulatów było to, by poranne msze św. w tygodniu były bez homilii, aby osoby spieszące się do pracy mogły zdążyć na czas. Od poniedziałku ta praktyka wejdzie w życie.

13. Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Do końca spisu pozostało tylko kilkanaście dni. Więcej informacji o tym, jak tego dokonać znajdziemy w naszej gazetce.

14. Jedną z najbliższych inwestycji w naszej parafii będzie wyłożenie stropu kościoła panelami, które poprawią właściwości akustyczne naszego kościoła (zlikwidują pogłos), będą miały właściwości termoizolacyjne i zapobiegną częstemu malowaniu stropu, co ze względu na jego powierzchnię w dłuższym terminie przyniesie wymierne oszczędności i da szanse na obniżenie kosztów ogrzewania. Obecnie trwają wstępne prace z panami architektem i konstruktorem naszego kościoła, aby przygotować projekt inwestycji. W najbliższych dniach dokonamy wyboru technologii i materiałów, które zostaną zastosowane. Z pewnością będzie to duże przedsięwzięcie, o którego postępach będziemy stale informowali. W najbliższym czasie dokonamy też zakupu opału na zimę. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie głównie na ten cel. 

15. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”:między innymi artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana. Jest jeszcze „Gościa Extra” w całości poświęconego nowym błogosławionym.

12. W najbliższy piątek o godz. 15:00 zgromadzimy się na wspólnej Koronce do Miłosierdzia Bożego pod krzyżem na ul. Wielka Skotnica.

13. Wszystkich chętnych chłopców, którzy pragną służyć przy Ołtarzu Panu Jezusowi zapraszamy do wspólnoty ministrantów naszej parafii. Zbiórki ministrantów w każdą sobotę o godzinie 8:30. 

14. Młodzież zapraszamy w każdy piątek po mszy świętej wieczornej o godzinie 18:30 na spotkania młodzieży oazowej. 

15. Dziś specjalny numer „Gościa Niedzielnego” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Zachęcamy także do nabycia „Gościa Extra” w całości poświęconego nowym błogosławionym. Jest on w cenie 10 PLN, do nabycia u ministrantów stojących przed wyjściem z kościoła lub w zakrystii.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress